Zakup NieruchomościZakup nieruchomości w Paragwaju może być wielki interes i stała inwestycja, jeżeli jesteś ostrożne. Kupiłem sobie trzy właściwości w Paragwaju i nigdy nie miałem problemu, ale mam przyjaciół, którzy byli nowych imigrantów do Paragwaju i niestety padł ofiarą oszusta, którzy oszukał ich z duże złoże.


Przed zawarciem umowy musi potwierdzić, że kontrahent jest aktualnym właścicielem lub upoważnionym agentem nieruchomości i że nieruchomość jest wolne od wszelkich zastawów lub innych problemów prawnych, które uniemożliwi sprzedaży nieruchomości. Zawsze potrzebujesz wymagać  tłumaczenia jakikolwiek dokumentów prawnych na swój język ojczysty przez tłumacza  oficjalnego. Podjęcia tych działań pozwoli zaoszczędzić ogromne bóle głowy jeśli istnieje problem z właściwością.


Sam proces sprzedaży jest prosta. Możesz znaleźć nieruchomości, zgadza się na cenę zakupu z właścicielem i przejść do notariusza żeby podpisać prywatne kontrakt na zakup nieruchomości. W tym momencie będziesz również zapłacić depozyt na nieruchomości, zazwyczaj 5% lub 10%. Notariusz żąda arkusz informacyjny o właściwości z biura rekordow publicznych w Asunción. Jeśli wszystko jest w porządku z właściwość, następnie transakcji wpływa, możesz zapłacić pozostałą część ceny zakupu, i otrzymać tytuł własności do nieruchomości. Jeśli jednak istnieje problem: Nieruchomość ma zastawu lub  embargiem przez sąd jako zabezpieczenie dla kogoś z problemów prawnych, lub właściciel nie żyje, i mówisz z synem, który nie zgodnie z prawem odziedziczył nieruchomość lub mnóstwo innych ewentualnych problemów, trzeba wtedy trzmac kciuki, że sprzedawca zwraca wpłaty zgodnie z wymogami prawa. Jeśli nie, będziesz musiał pozwać go do sądu o zwrot, który oznacza znalezienie (uczciwego) prawnika, zapłaczenie prawnych opłat z góry i czekania lat na ostateczny werdykt.

Najważniejsze jest to, że Paragwaj jest piękny kraj i nieruchomości tutaj jest naprawdę tanie, ale jak zawsze, uncja od zapobieganie jest wart pewien funt od uleczenie.