Kim jestesmy?


Nazywam się Mike Swiderski. Jestem Amerykaninem, na emeryturę po 24 latach służby w wojsku Stanow Zjednochonych. Moja żona Natalia jest Paragwajk oraz notariusza i praktykującym adwokatem. Ona specjalizuje się w prawie cywilnym i jest partnerem w kancelarii prawniczej z 27 letnim doświadczeniem.

Po raz pierwszy przyszedł do Paragwaju w 2005 r. na miesiąc wakacji i absolutnie zakochał się w tym kraju. Po powrocie w 2006 i 2007 r., w 2008 roku,  kupiłem sobie dom, razem z 3 hektarów ziemia w pobliżu miasta Atyrá, który znajduje się około 40 minut od Asunción, w Paragwajskim stanie Cordillera. Zacząłem małe gospodarstwa, z 7 krów mlecznych, a także niewielkie ilości świń i kurczaków. Dochód ze sprzedaży mleka i mangow zapłacił miesięczne wynagrodzenie pracownika, ktory dbał o miejsce pod moją nieobecność, koszty utrzymania i produkowane skromny zysk. Śniło mi się dzień mojej emerytury i wygodnego życia w moim gospodarstwie.

 

Mój syn urodził się w 2010 r. w Heidelbergu, Niemcy, dwa miesiące przed moją emeryturę i powrotem do Paragwaju. Po powrocie do Paragwaju, zdaliśmy sobie sprawę, że nasza sytuacja zmianiło się. Urodzenia mójego syna, jak również na potrzeby praktyki prawnej mojej żony, zdecydowaliśmy się żyć w Asunción, likwidowac gospodarstwo I wynając moj dom w Atyra. Nasze pierwszie najemcy były miłe parę Niemieców. Szybko zostaliśmy przyjaciółmi, i powiedzieli nam o trudności ktore mieli z ich imigracji do Paragwaju. Udało nam się pomóc im uzyskać ich dokumenty, otrzymac ich kontener z portu i kilka innych kwestii. Chociaż też jestem tutaj imigrantem w Paragwaju, nigdy nie doświadczyłem tych problemów, ponieważ moja żona jest  obywatelem Paragwaju i prawniką. Zdałem sobie sprawę, jak trudno jest dla obcykrajowców którzy przenieść się do Paragwaju, aby rozpocząć swoje nowe życie i jak łatwo by było dla nich padac ofiara nieucziwich ludzi. To był inspiracja na pomysł, aby utworzyć Escape to Paraguay.com.