Podstawowe Informacje o Paragwaju

Paragwaj znajduje się w sercu kontynentu południowoamerykańskiego. Graniczy z Argentyną na południu i zachodzie, Brazylią na wschodzie i Boliwią na północnym zachodzie. Zimy są łagodne, ze średnią temperaturą 18 stopni Celsjusza i średnią letnią temperaturą 32 stopni. Gorące i słoneczne lata, w połączeniu z brakiem mrozu w zimie i obfitymi opadami deszczu, które cieszy się Paragwajem, czynią ten kraj idealnym do niemal wszystkich rodzajów działalności rolniczej.

 

 

Paragwaj to kraj rozwijający się, który składa się głównie z kilku dużych miast i wielu obszarów wiejskich. Obecna populacja kraju wynosi niecałe 7 milionów ludzi, z czego prawie 2 miliony mieszka w Metropolii Greater Asuncion. Asuncion to jedno z najbardziej zielonych miast na świecie, z wieloma zadrzewionymi ulicami i parkami. Jest to nowoczesne miasto, choć ma starzejącą się infrastrukturę i z roku na rok staje się coraz większe i bardziej nowoczesne. Wszystkie najlepsze usługi, czy to medyczne, edukacyjne, handlowe czy kulturalne, znajdują się w Asuncion. Reszta kraju to wiejski krajobraz z miastami średniej wielkości, przeplatanymi pięknymi widokami otwartych równin, wzgórz i gęstych lasów.

 

 

Paragwajczycy są ogólnie spokojnymi i przyjaznymi ludźmi, którzy bardziej troszczą się o wychowywanie rodziny, cieszenie się życiem i unikanie stresu niż większość imigrantów i odwiedzających ich kraj. W ankietach Paragwajczycy konsekwentnie zaliczają się do najszczęśliwszych ludzi na Ziemi. Z etnicznego punktu widzenia lud Paragwaju jest w dużej mierze produktem europejskiej imigracji, z silnymi wpływami z Hiszpanii, Włoch i Niemiec, jak również z rdzennych ludów kraju, które, choć pochodzą z różnych plemion, są nazywane Guarani. Istnieją również społeczności imigranckie Niemców, Mennonitów, Koreańczyków i Brazylijczyków, które istnieją w różnych częściach kraju.

 

 

Paragwaj ma dwa języki urzędowe: hiszpański i Guarani. Większość Paragwajczyków mówi głównie po hiszpańsku i ma różną wiedzę na temat Guarani, chociaż ci, którzy mieszkają na obszarach wiejskich, mówią tylko Guarani.