Pięć Ulubionych Rzeczy o Paragwaju

Jestem z USA, więc moja lista odzwierciedla porównanie między Paragwajem a Stanami Zjednoczonymi. Pięć głównych powodów, dla których kocham swoje życie w Paragwaju to:

 

1.   WOLNOŚĆ. To dziwne, że ktoś urodzony w „krainie wolnych” znalazłby więcej wolności za granicą, ale mam o wiele mniej ograniczeń w mojej osobistej wolności w Paragwaju. Tutaj, jako właściciel nieruchomości, nie pytam nikogo, zanim cokolwiek zrobię z moją ziemią. Bez pozwoleń, bez aroganckiego biurokraty, który wydałby wyrok na mój projekt. Założyć szopę? Założyć ogrodzenie? Wiercić studnię? Nie ma problemu. Bez opłat. W Stanach dostałem flakę za postawienie budy. Mogę też spalić liście lub ugotować hamburgery na ognisku w moim ogrodzie bez policjantów wpadających na moje podwórze z pistoletami wycelowanymi we mnie.

 

2.   KLIMAT. Dorastałem w północno-wschodnim USA i jestem zmęczony lodowatymi zimami i śniegiem. Tutaj uprawy rosną przez cały rok. W lipcu i sierpniu są zimne dni, w których może dojść do 30 stopni Fahrenheita, ale to nie dotyczy moich wielu drzew owocowych ani mojego ogrodu. Moje bananowce zostały uszkodzone w ciągu jednego roku i straciły trochę liści, ale to wszystko. Nie ma też huraganów ani trzęsień ziemi, a tornada są niezwykle rzadkie i nie są duże, gdy występują.

 

3.   KOSZT NIERUCHOMOŚCI. Kupiłem dobrze zbudowany dom z dwoma sypialniami z 3 hektarami (7,5 akrów) ziemi w 2008 r. Za 30 000 USD. W Stanach jest to niemożliwe. Musiałbym zniewolić się bankiem przez trzydzieści lat, aby kupić dom, i martwić się o cały ten czas na spłatę kredytu. Jestem właścicielem mojego domu i mam go od pierwszego dnia.

 

4.   KOSZT ŻYCIA. Podczas gdy rośnie wraz z upływem czasu, jeśli wiesz, gdzie kupić, możesz znaleźć prawie wszystko, co chcesz za mniej niż koszty w Stanach.

 

5.   KORUPCJA. To prawda, lubię korupcję tutaj. WSZYSTKIE kraje na tej planecie mają skorumpowane rządy. Jedyna różnica polega na tym, kto może uczestniczyć w tej korupcji. W Stanach, dużych bankach, takich jak Goldman Sachs, można oszukać inwestorów o miliardy dolarów, a następnie zapłacić marne 10 lub 12 milionów dolarów i nie przyznać się do winy w „ugodie”. Zamożni przestępcy, w rzadkich przypadkach, gdy są skazani, mają powiązania polityczne niezbędne do wykonania krótkiego więzienia, które otrzymują w więzieniu „klubu wiejskiego”, takim jak Danbury, CT. Policja drogowa nawet nie zatrzyma limuzyny. Mali ludzie żyją według różnych zasad. Jeśli zostaniesz zatrzymany, gdy policjanci ruchu drogowego próbują uzyskać limit biletów, czekaj na bilet „nadmiernej prędkości”, nawet jeśli nie przekroczysz prędkości. Prawdopodobnie zostaniesz obciążony biletem o wartości 100 USD lub 150 USD, niezależnie od tego, jak dużo mówisz. W Paragwaju prawie każdy może i bierze udział w korupcji. Tutaj gliniarze również próbują zwiększyć dochód. Różnica polega na tym, że policjanci są tak źle opłacani, że łapówka w wysokości 10 USD lub 20 USD wydostanie cię z tego „nadmiernej prędkości”, mimo że byłeś niewinny.